1 chlebíček = 1 hodina dřepů

3.3. 20220

Chci se s vámi podělit o jednu myšlenku. Ta mě šokovala. Jeden chlebíček se šunkou rovná se jedné hodině dřepů.

Jinými slovy, energie, kterou přijmeme tím, že sníme klasický chlebíček se šunkou a se salátem má v sobě tolik energie, která se rovná energii, kterou musíme vynaložit na to, abychom dělali jednu hodinu dřepy. To je šílené!

Pár příkladů, protože to je hodně zajímavé porovnání:

šunkofleky (100-150 gramů porce), nebo bageta se šunkou a se sýrem má v sobě tolik energie, která se rovná hodině jízdy na kole, nebo jedné a čtvrt hodině indiánského běhu (střídáme chůzi a běh),

smažený sýr, nebo pražené arašídy solené (100 gramů) se rovná jedné hodině běhu v terénu, nebo třem a půl hodinám svižné chůze nebo třem a půl hodinám méně intenzivního sexu.

Jde o to, abychom si uvědomili, jak velké množství energie do sebe dostáváme a jak malá energie ze sebe vydáváme. No a když přijímáme více, než vydáváme, tak logicky musíme tloustnout.

Ještě že máme BMR. Ale o tom příště.

Více těchto příkladů toho, co do sebe dostáváme a co vlastně vydáváme za energii, najdete na webu sokolfit.cz a ještě více informací dostanete samozřejmě v hlavním kurzu cvičení a stravování SOKOLFIT.

Tak se nad tím zamyslete, pokud chcete.