Jste mezomorf, nebo co vlastně?

9.3. 20220

Existují tři základní typy postavy ohledně svalové hmoty. Uprostřed je mezomorf, na obou koncích jsou endomorf a ektomorf.

Endomorf je člověk, který většinou mívá více svalové hmoty, je takový obalenější, ale taky může být velmi tlustý, protože se obaluje jednoduše. Na opačném pólu je ektomorf. To je člověk, který je většinou šlachovitý, štíhlý až hubený. Uprostřed je samozřejmě mezomorf, to je taková optimální postava.

Chci tím říci, že něco jsme zdědili po předcích v genech. Endomorf nemůže očekávat, že bude vypadat jako ektomorf. A obráceně.  Ale neklesejte na mysli, protože se vším se dá něco dělat a vždycky můžete vypadat dobře i když jste jakýkoliv z těchto tří typů.

O tom si více povídáme v programech SOKOLFIT nebo více o tom najdete na webu sokolfit.cz. Tak se tam podívejte nebo zapojte do nějakého programu.