VLOG 31: Bez dostatku bílkovin větší svaly nevybudujete

7.4. 20220

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Bez dostatku kvalitních bílkovin svalnatou postavu nevybudujeme. Ani náhodou. 

Prostě bílkoviny potřebujeme nezbytně nutně v dostatečné kvalitě a množství, abychom měli svalnatější postavu a zahustili svaly. 

Bílkoviny jsou ohromně důležité nejen pro tvorbu svalové hmoty, ale i pro fungování celého těla, protože bílkoviny jsou v každé buňce a jsou extrémně důležité, aby naše tělo fungovalo správně. Takže to není jenom o svalech. 

A pokud chcete, aby vaše svaly rostly a sílily a hutnily se, tak potřebujete alespoň 1,5 gramu bílkovin na kilogram vaší váhy denně, ne-li dva gramy. Pokud se chytneme té nižší částky 1,5 gramu bílkovin a kilo váhy, tak to znamená třeba 10 vajíček denně, nebo ¾ kila vepřového masa denně atd.

Na webu sokolfit.cz, v sekci Blog, najdete obrázek rostlinných i živočišných bílkovin, ale i tabulku kolik ty které potraviny těch bílkovin obsahují. Tak se tam mrkněte. 

Takže pokud chcete vybudovat svalnatou postavu, tak potřebuje jíst dostatek bílkovin, minimálně 1,5 gramu na kilo vaší váhy denně, možná i dva gramy. Kulturisti berou více, ale z dlouhodobého hlediska to není pro běžného člověka dobře. Pro ně ano, protože to zase vydají a má to další souvislosti.

Budujte svalovou hmotu a makejte na sobě!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů