Nejčastější dotazy ke cvičení v kurzu…

28.11. 20200

Co když nestihnu všechna cvičení v týdnu?

Nic katastrofálního se neděje. Přesto vybízím k tomu, abys svůj čas plánoval co nejpečlivěji. To je cesta k úspěchu!

Pokud jedno cvičení nestihneš, zkus to dohnat následující den. Nevadí, když občas budeš cvičit 2 nebo za sebou. Tělo potřebuje dostávat stále nové impulzy. Rychle se totiž adaptuje na námahu. A pokud cvičíme v podstatě stereotypně, začneme pomalu stagnovat a neposunujeme se dopředu. Proto máme cvičení rozmanitá. Měníme náročnost a také intenzitu.

Programy SOKOLFIT jsou promyšlené. Počítáme se cvičením 3x týdně. To klidně může znamenat i 2 dny za sebou.

Můžu měnit pořadí cviků?

Nevidím smysl. Cviky jsou řazeny za sebou s určitým záměrem. Drž se postupu.

Potřebuju větší intenzitu cvičení. Jak to mám udělat?

Proč potřebuješ větší intenzitu? Zřejmě jsi trochu napřed se silou a kondicí.

Samozřejmě můžeš. Jde o dva pohledy: zvýšit sílu náročností cviků, nebo zvýšit intenzitu k získání lepší kondice?

Pokud jde o to druhé, tak stačí provádět každou sérii více než 30 vteřin. Třeba prodlužovat dobu samotného cviku a zároveň zkracovat pauzy až třeba cvičit 50 vteřin a dát si jen 10 vteřin oddych.

Pokud jde o to první, doporučuji stejné cviky řadit vícekrát za sebou. Standardní postup v prvních 3 týdnech je 1,2,3,4,1,2,3,4, atd.

Na zvýšení kondice to bude dobré, protože budeš pravděpodobně v anaerobní tepové frekvenci. Ale nám jde prioritně o zvýšení síly a spalování tuků. A to se děje při střední tepové frekvenci, tedy v aerobní zóně.

Můžu někde najít inspiraci chutných, kvalitních a rychlých jídel?

Určitě. Postupně je budeme dávat do Klubové sekce a na Facebook. Začneme mými oblíbenými jídly, které dokážu připravit i já sám ☺.

Doufám, že se přidají i ostatní se svojí zkušeností a nápady.

A také spolupracuji s kamarádkami ohledně dobrých jídel, které ordinují svým svěřenkyním. Jen si vybereme a přizpůsobíme stravu pro muže, abychom nehladověli ☺

Nové nápady od mužů mám taky, ale nejdřív je musím osobně vyzkoušet.

Děláte si balíčky jídla s sebou?

Jednoznačně ano. Je to nutné, pokud se v návalu hladu nechceme „tláskat“ tím, co nám zrovna přijde pod ruku. Nemyslím tím, že si speciálně vyvařuju. Na to fakt nemám a nechci mít čas. Ale nosím s sebou buď to, co jsem včera měl připravené a nedojedl (jím malé porce a často) a co se dá druhý den jíst bez ledničky a ohřívání, nebo směs ořechů s ovocem, nebo jablko a banány. To mě vždycky podrží, než se najím normálně a pořádně.